ВОЛОНТЕРСТВО - шлях до порозуміння
Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»

Авторизуйтесь:
Реєстрація Забули пароль?
вул. 50-річчя Перемоги, 51, м. Вінниця, 21036, Україна
тел.: 0 (67) 783-10-61; 0 (432) 43-22-61
Наші партнери:

Поліція + громада=спільна відповідальність

Поліція + громада=спільна відповідальність

На сьогоднішній день в Україні спостерігаються часті порушення прав людей з інвалідністю, також проблема не оминула і Національну поліцію України: приміщення правоохоронних органів не відповідають вимогам архітектурної доступності, не пристосовані для доступу осіб з порушенням слуху, не мають спеціального маркування, не розуміють порушень людей з порушенням психофізичного розвитку та сприймають їхню поведінку, зумовлену хворобою як алкогольні та наркотичні стани, часто виявляють низьку культуру у спілкуванні з людьми з інвалідністю, унаслідок чого піддають таких осіб прямій чи непрямій дискримінації. Проблему ускладнює те, що часто працівники поліції України сприймають такий стан речей як нормальний і не розуміють, яким чином ситуація має бути виправлена та чому вона потребує змін, саме тому, Вінницька ГО «Паросток» продовжуєреалізацію проекту «Нова поліція + громада = безпека та розвиток Вінницького регіону» у рамках конкурсу МФ «Відродження» «Діяльність поліції, орієнтована на громаду».

Даний проект спрямовано на сприяння впровадженню нових принципів правоохоронної діяльності Вінниччини, побудові партнерства і взаємодії між поліцією і населенням, у тому числі населенням, яке має інвалідність.

У рамках реалізації даного проекту протягом першої половини 2016 року проведено щотижневі інформаційно-просвітницькі зустрічі зі співробітниками поліції м. Вінниці та Вінницької області щодо помилкової термінології, слів та словосполучень відносно інвалідності в сучасній Україні. Метою навчання було сприяння розвитку загальної культури працівників нової поліції у спілкуванні та наданні послуг захисту прав людини особам з особливими потребами на рівні європейських стандартів.

Для сприяння забезпечення створення безбар’єрного правоохоронного середовища на Вінниччині командою проекту разом із співробітниками поліції та волонтерами було забезпечено проведення моніторингу архітектурної доступності будівель та приміщень відділів поліції Вінниччини. Даний моніторинг ще триває.

Важливим також є формування пріоритетів поліцейської діяльності, орієнтованих на громаду Вінниччини. У рамках проекту триває опитування громади щодо сприйняття нової поліції; проблем, які виникають щодо налагодження співпраці поліції та громади та шляхів їх вирішення; а також визначення пріоритетів громади Вінниччини.

Шановні жителі Вінниччини, не залишайтеся байдужими – візьміть участь у соціологічному дослідженні в межах діяльності проекту «Нова поліція + громада=безпека та розвиток Вінницького регіону», який реалізується Вінницькою міською громадською організацією «Паросток» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Опитування є анонімним. Результати опитування буде використано лише в узагальному вигляді. Щоб заповнити анкету, відвідайте:

https://docs.google.com/forms/d/1sKlpsj22vlMS3dyLRDEZZe4K3IIKYr7v0Ak6rgXLkeU/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Саме Ваша думка надасть можливість отримати бачення громади Вінниччини для покращення роботи поліції, визначити проблеми громади, які можуть спровокувати злочин чи асоціальну поведінку, та надати допомогу з планом дій для їх вирішення.

Тільки спільними зусиллями громади Вінниччини та новоїполіції ми можемо будувати безпечний правоохоронний простір, у якому будуть реалізовані європейські цінності!