ВОЛОНТЕРСТВО - шлях до порозуміння
Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»

Авторизуйтесь:
Реєстрація Забули пароль?
вул. 50-річчя Перемоги, 51, м. Вінниця, 21036, Україна
тел.: 0 (67) 783-10-61; 0 (432) 43-22-61
Наші партнери:

Тематичний семінар для керівників волонтерських клубів щодо оптимізації роботи з волонтерами

9 липня 2015 року відбувся тематичний семінар для керівників волонтерських клубів щодо оптимізації роботи з волонтерами. Девізом заняття були слова «Якщо не я, то хто?», що не раз лунали впродовж усього часу спілкування.

Перш, ніж приступити до роботи, учасники познайомилися між собою під час реєстрації та кавування. Кожен презентував свою організацію, відмінну від інших за структурою, методами та формами діяльності, проте покликання допомагати іншим людям було одне на всіх. Отож, тем для розмов було вдосталь.

Право відкриття семінару належало Олені Кравченко, Голові Ради ВГО «Коаліція». Свій виступ Олена розпочала з актуального і для багатьох наболілого запитання «Як утримати волонтера?» Адже, справді, досить поширеною є проблема продовження співпраці з людьми, що виявили бажання допомогти громадській організації, та на превеликий жаль, така допомога зазвичай обмежена участю в одному проекті чи заході.

Оскільки основою будь-якої дії є мотив, то питання трансформувалось у дилему мотивації: «Як мотивувати волонтерів на тривале співробітництво з громадською організацією?»

Одним із дієвих засобів (як доведено практикою зі старшими школярами, зазначила пані Кравченко) є доведення волонтерам значимості виконаної ними роботи. Навіть, здавалось би, звичайна усмішка дитини може стати підтвердженням того, що старання недаремні.

Про потенціал волонтерської праці розповіла Раїса Кравченко, виконавчий директор ВГО «Коаліція», у цікавий спосіб – за допомогою інтерактиву «Мозковий штурм». Кожен учасник мав нагоду розповісти про себе, свою організацію, ролі, які виконують волонтери у ній, кількісні показники волонтерства (тобто: скільки волонтерів працюють в організації), а також задати питання щодо підвищення якості та потужності волонтерського руху.

Ось так, працюючи разом, ми визначили ряд запитань, на які згодом дала відповідь Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників. Пані Гулевська-Черниш поділилася статистичними даними, зібраними британською організацією Charities Aid Foundation.  Місце країни в рейтингу залежить від середнього значення за трьома показниками: пожертвування приватними особами грошей благодійним організаціям, робота приватних осіб, як волонтерів та надання громадянами допомоги незнайомим людям, котрі її потребують.

Згідно з результатами дослідження, встановлено, що Україна посідає 103 місце (2013 р.). Це на одну позицію нижче, ніж у минулому рейтингу (102), але все одно значно краще, стартової позиції (2009 р., 153, передостаннє місце). За окремими напрямами благодійної діяльності Україна посідає:

  • за обсягом пожертв – 123 місце;
  • за обсягом волонтерської роботи – 43 місце;
  • за обсягом безпосередньої допомоги – 118 місце.

Також Анна розповіла про нормативні перешкоди на шляху у громадських організацій, зокрема – про оподаткування благодійної допомоги.

Працюючи в благодійній сфері, необхідно знати вимоги, висунуті державою перед НДО, які мають намір надавати соціальні послуги. Розібратися з цим питанням нам допоміг заступник Голови Ради ВГО «Коаліція» Сапожніков Сергій, розкривши зміст понять соціального замовлення, соціальної програми тощо. Законодавча база, що визначає спектр послуг, які мають право надавати недержавні організації, також була надана паном Сапожніковим. Крім того, був продемонстрований алгоритм розроблення соціальної програми на прикладі Сумського міського товариства допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість, «Феліцитас».

При підведенні підсумків прозвучала цікава алегорія – порівняння громадської організації з дитиною, котра прикладає всіх зусиль, аби досягнути мети – дістати улюблені солодощі. Сподіваюсь, що нам вдасться пройти всі перешкоди і отримати свій дарунок – покращити життя суспільства і кожної людини.